Za nami Zjazd Diecezjalny 2017 :)

2017-11-25 23:11:51

W dniach 25-26 listopada odbył się Zjazd Diecezjalny KSM, który jak co roku połączony został z obchodami naszego święta patronalnego – Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata.

Zjazd rozpoczęliśmy wspólną Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Wojciech Sobieszka- diecezjalnego asystenta KSM,

podczas której dziękowaliśmy Bogu za naszą Wspólnotę, wszystkich członków i sympatyków, prosiliśmy o wszelkie łaski dla ustępujących władz diecezjalnych oraz o błogosławieństwo dla wszystkich osób, które wypowiedzą swoje Gotów! dla służby w stowarzyszeniu.

 

Po Mszy Świętej i wspólnym obiedzie udaliśmy się na obrady. Na początku wspólnie dokonaliśmy prezentacji przybyłych oddziałów. W zjedzie wzięło udział 75 osób z oddziałów w: Borowiu, Dęblinie, Drelowie, Garwolinie, Janowie Podlaskim, Jedlance, Kąkolewnicy,  Kocku,  Komarówce Podlaskiej,  Krzesku, Łaskarzewie, Łomazach, Międzyrzecu Podlaskim – parafia św. Mikołaja, Mokobodach, Okrzei, Parczewie, Rudy Wolińskiej, Siedlcach –  parafia Boże Ciało, Siedlcach – parafia św. Jana Pawła II, Siedlcach– parafia Św. Józefa, Siedlcach – parafia Św. Teresy, Wisznicach oraz Żelechowie.

 

Kolejnym punktem programu, który z pewnością wzbudził w nas dużo emocji była konferencja księdza Grzegorza Suchodolskiego. Ksiądz Grzegorz na podstawie różnych historii młodych ludzi  z Nowego Testamentu pokazał nam role jakie obieramy w Kościele oraz to jak starać się unikać błędów młodych z kart Ewangelii. Ksiądz zaprosił nas również do tego, aby być naprawdę kimś wartościowym dla Chrystusa. Narzędziem w jego rękach.

Po konferencji przyszedł czas na omówienie naszych najbliższych działań m.in. programu formacyjnego „Oto Ja”, strony KSM w Echu Katolickim, Różańca w KRP, sprawozdań rocznych oddziałów, składek członkowski oraz Zjazdu Przedstawicieli Zarządów i oddziałów KSM w Częstochowie w dn. 23-25.02.2017r.

Następnie zostały odczytane sprawozdania z działalności rocznej i udzielono absolutorium Zarządowi Diecezjalnemu, któremu podziękowano również za 2 lata prowadzenia KSM na szczeblu diecezjalnym. Ostatnim punktem sobotnich obrad były wybory do Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej.

W wyniku przeprowadzonego głosowania do Zarządu Diecezjalnego zostały wybrane następujące osoby:

Urbanek Ewa

Jakub Mikiciuk

Jakub Boruta

Amadeusz Aniszewski

Angelika Szczygieł

Magdalena Jakoniuk

Paulina Sawicka

 

W skład diecezjalnej Komisji Rewizyjnej weszli i przyjęli funkcje:

Dominik Adamczyk – przewodniczący

Jarosław Świderski – zastępca przewodniczącego

Klaudia Walczuk – członek DKR

Nowo wybranym członkom Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej  serdecznie gratulujemy! Życzymy dużo błogosławieństwa Bożego oraz rozlania się darów Ducha Świętego w prowadzeniu naszego Stowarzyszenia. A nam pozostaje tylko poczekać na wybór prezesa przez Księdza Biskupa Kazimierza oraz ukonstytuowanie się nowego Zarządu J

Sobotni wieczór spędziliśmy w Katedrze Siedleckiej, gdzie grupa Nie śpijcie! Nie! z ks. Tomaszem Koprianiukiem przygotowała dla nas wieczór modlitewny.

 

Relację fotograficzną możecie obejrzeć tu:) :

w obiektywie Angeliki Szczygieł

https://web.facebook.com/pg/Katolickie-Stowarzyszenie-M%C5%82odzie%C5%BCy-Diecezji-Siedleckiej-217440538448035/photos/?tab=album&album_id=683957111796373

w obiektywie Ewy Urbanek

https://web.facebook.com/pg/Katolickie-Stowarzyszenie-M%C5%82odzie%C5%BCy-Diecezji-Siedleckiej-217440538448035/photos/?tab=album&album_id=684485811743503

w obiektywie KSM Kąkolewnica

https://web.facebook.com/pg/KSM-K%C4%85kolewnica-1848732942032508/photos/?tab=album&album_id=1875817205990748