KSMowskie rekolekcje

2018-01-26 10:01:41

W dniach 19-23 stycznia, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Żelechowie, przeżywali rekolekcje w ramach swojej formacji. Odbywające się w Zakopanem rekolekcje, zostały przygotowane przez kierownictwo oddziału oraz jego asystenta Ks. Leszka Mućkę.

Rekolekcje miały na celu połączenie aktywnego wypoczynku z własnym rozwojem duchowym. Codzienna Msza Święta, rozważania Pisma Świętego, adoracje i spotkania formacyjne z pewnością zacieśniły więzi pomiędzy nami a Bogiem. Czas spędzony razem był także świetną okazją do integracji naszego oddziału. Każdemu z nas nie zabrakło okazji do okazywania dobroci i pomocnej dłoni drugiemu człowiekowi.

Piękna zimowa aura była idealną scenerią do przemierzania zimowej stolicy olski. Zwiedziliśmy kilkakrotnie słynne Krupówki, wędrowaliśmy nad Morskie Oko oraz wybraliśmy się w niełatwą drogę do oddalonej od cywilizacji pustelni św. Brata Alberta, gdzie mogliśmy wyciszyć się i uwielbić Boga w Najświętszym Sakramencie.
Wedle VIII zasady KSM-owicza, która głosi ,,Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny,” postanowiliśmy wykorzystać fantastyczne warunki śniegowe i udać się na stok narciarski, aby zaznać białego szaleństwa. Oprócz tego wybraliśmy się także na łyżwy.
Rekolekcje, które przeżywaliśmy były połączeniem formacji KSM-owicza z aktywnym wypoczynkiem. Każdy z nas wrócił do domu z uśmiechem na twarzy oraz z własnym indywidualnym postanowieniem. Z pewnością nikt nie żałuje tego czasu, a wspomnienia po nim pozostaną w naszych serach na długo.
 
Dziękujemy Ks. Proboszczowi Eugeniuszowi Filipiukowi za troskę i każde wsparcie naszego oddziału KSM oraz Pani Burmistrz Mirosławie Miszkurka za wsparcie finansowe, a także kochanym Rodzicom za to, że zawsze nas wspierają i pomagają, abyśmy mogli formować się na dobrych ludzi. 

Wszystkim życzliwym ludziom z serca składamy serdeczne Bóg zapłać! 

                                                                                                                                                                                                      opr. Rafał