Młodość, radość i KSM! – za nami Diecezjalny Dzień Wspólnoty :)

         30 września w Żelechowie odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty KSM, w którym wzięło udział około 150 członków, kandydatów i sympatyków Stowarzyszenia. KSMowicze z Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Garwolina, Górzna, Janowa Podlaskiego, Kocka, Białej Podlaskiej, Okrzei, Rudy Wolińskiej, Kąkolewnicy, Łukowa, Radoryża Kościelnego, Parczewa, Mokobód, Sobień Jezior, Białej Podlaskiej oraz Żelechowa swoje świętowali rozpoczęli Mszą Świętą, której przewodniczył Ksiądz Leszek Mućka – Asystent żelechowskiego KSM. Homilię wygłosił Diecezjalny Ksiądz Asystent KSM i jednocześnie Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Ksiądz Wojciech Sobieszek, który mówił o tym, abyśmy słuchali głosu Pana Boga całym sobą tzn. w Słowie Bożym, ale też we wszystkich okolicznościach, które zsyłają nam Niebiosa. Zachęcał nas również do podjęcia dzieł ewangelizacyjnych

      Po uczcie duchowej w uroczystym orszaku ze sztandarem i godłem KSM przeszliśmy do budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie powitała nas Burmistrz Żelechowa Pani Mirosława Miszkurka. Później nastąpiła prezentacja oddziałów, podczas której młodzi w kreatywny sposób pokazali czym się charakteryzuje ich oddział i co robią w swoich parafiach. Mogliśmy obejrzeć prezentacje multimedialne, usłyszeć kilka piosenek czy wiersz poświęcony naszej patronce bł. Karolinie Kózce.

         Kolejnym punktem programu była miejska gra terenowa. Zostaliśmy podzieleni na grupy, w których musieliśmy zameldować się w kilku punktach. Tam czekali na nas KSMowicze z Żelechowa z różnymi zadaniami. Rozwiązywaliśmy wiele zagadek logicznych, testów sprawnościowych, układaliśmy piosenki czy integrowaliśmy się z mieszkańcami miasta poprzez zrobienie wspólnego zdjęcia – grupa Zarządu Diecezjalnego wróciła do stacji końcowej z tzw. „selfie” z policją. Oczywiście było to bardzo sympatyczne spotkanie. Gra miała również charakter ewangelizacyjny, ponieważ rozdawaliśmy przypadkowo spotkanym osobom „List od Pana Boga”.

W godzinie miłosierdzia spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie koronką.

         Podczas Dnia Wspólnoty odbyła się również Rada Kierownictw. Zarząd Diecezjalny zaprezentował kalendarium najbliższych inicjatyw: szkolenie II stopnia KSM, dni skupienia przed złożeniem przyrzeczenia, Zjazd Diecezjalny połączony
z wyborami do władz Stowarzyszenia czy peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej podarowanej naszej diecezji przez młodzież portugalską. Podjęliśmy po raz kolejny decyzję o szturmie modlitewnym za naszą wspólnotę poprzez codzienną modlitwę różańcową oraz comiesięczną Eucharystię. Ksiądz Wojciech opowiedział o programie duszpasterskim „PANaMY”, który przygotuje nas do przeżywania ŚDM w 2019 roku.

         Spotkanie zakończyło się wspólnym grillowaniem i biesiadowaniem. Było bardzo głośno, wesoło, tanecznie i smacznie. Uśmiechnięte twarze uczestników świadczyły o tym, że był to dobry i potrzeby czas, który pozwolił zacieśniać więzy pomiędzy oddziałami w diecezji i budować jedność naszej rodziny KSMowskiej.

Karolina Kłoś

 Fotogalerię można zobaczyć tu:

https://drive.google.com/drive/folders/0B3UbE2qAJtcrTHlJOFA4VDgxYXM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *